Wizyta Św. Mikołaja w Przedszkolu w Tuchowiczu

 "Wszystkie dzieci Mikołaja kochają.

   Wszystkie dzieci na niego czekają.

   Moc prezentów każdemu przyniesie.

   Każde dziecko z prezentu się cieszy..."

 

Tak śpiewały dzieci z grupy młodszej "Skrzaty" i z grupy starszej "Smerfy"dnia czwartego grudnia 2015r.

Wizyta Św. Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Wszystkie dzieci już od samego rana  z wielką niecierpliwością na niego czekały. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany moment i pojawił się w drzwiach przedszkola Św. Mikołaj i wtedy na wszystkich buźkach pokazał się piękny uśmiech. Wszyscy przywitaliśmy naszego gościa bardzo gorąco i zaprosiliśmy do wspólnej zabawy, która zakończyła się wręczeniem oczekiwanych prezentów oraz pamiątkowymi zdjęciami. Miło spędzony czas uświetnił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Następne odwiedziny dopiero za rok. Już nie możemy się ich doczekać.

Wizyta Mikołaja

 


 Święto Edukacji Narodowej

Dnia 14.10.2015r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej. Pani Bożena Stępniewska - Szewczak  Dyrektor Przedszkola wraz z wicedyrektor Panią Małgorzatą Lendzion z tej okazji złożyły życzenia wszystkim pracownikom przedszkola, nauczycielom, administracji i obsłudze. Przedszkolaki z grupy " Skrzaty" i z grupy " Smerfy" zaprezentowały się wokalnie i recytatorsko. Po prezentacjach artystycznych przyszedł czas na słodki "tort", który przygotowały Panie z Rady Rodziców w imieniu wszystkich rodziców.

DEN

Gazetka Jesień

Gazetka Zima

Gazetka Przedwiośnie

  

 SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W dniu 18 września 2015 roku nasze przedszkole odwiedził specjalny gość: sierżant Robert Cybul z Komisariatu Policji w Stoczku Łukowskim. Celem spotkania było:
- wzbudzanie pozytywnego stosunku do pracy policjanta,
- zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze
- uświadomienie dzieciom konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami,
- uczulenie dzieci na zachowanie bezpieczeństwa w stosunku do osoby obcej dorosłej,
- uczulenie dzieci na zachowanie bezpieczeństwa w stosunku do obcego zwierzęcia, np. psa.

Pan policjant  opowiedział o swojej pracy. W formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Pan policjant poinformował i zademonstrował dzieciom również, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panu policjantowi podziękowanie, laurki i zaśpiewały piosenkę pt. " Kolorowe Swiatła", a pan policjant poczęstował dzieci słodyczami.

 

 
 
 DZIEŃ SMYKA

Dnia 26.02.2015r. odbył się w naszym przedszkolu dzień  z zaproszoną na tę okazję ANIMATORKĄ- Panią Anną Ciołek. Pani Ania zapewniła naszym wychowankom  moc  atrakcji i wesołą zabawę przy muzyce. W gramie znalazło się również  dmuchanie ogromnych  baniek mydlanych, które najbardziej podobały się naszym dzieciom. Zaproponowane układy taneczne oraz zabawy  z wykorzystaniem  chusty animacyjnej sprawiły, że nasze przedszkolaki aktywnie  i miło spędziły czas. Niezapomnianą atrakcją tego dnia byli również goście, którzy bawili nas podczas występu- MYSZKA MINI oraz CLOWN. Ich obecność i przebranie wzbudziły w maluchach zachwyt. Za aktywny udział w zabawie każdy przedszkolak został nagrodzony cukierkami oraz kolorowymi balonami w kształcie kwiatów, pszczółek , które Pani Ania tworzyła na specjalne życzenie każdego dziecka. Pani Annie Ciołek, która charytatywnie przeprowadziła zabawy, dziękujemy z całego serca za wspólną zabawę.  Serdecznie zapraszamy ponownie. 

zdjęcia

 

 

 

 

BAL MASKOWO- KARNAWAŁOWY

Dnia 17.02.2015r odbyła się w przedszkolu zabawa karnawałowa. Dzieci tego dnia były pod wielkim wrażeniem zbliżającej się zabawy. Od rana czekały na to wielkie wydarzenie, przebrane były za postacie z bajek :księżniczki, wróżki, rycerzy  i innych bohaterów. Każdy zaprezentował swój strój. Na zakończenie balu dzieci  zaproszono na  słodki poczęstunek. 

 

zdjęcia

  

 

 

CHOINKA NOWOROCZNA

Dnia 29.01.2015r. w przedszkolu odbyła się choinka noworoczna. Tego dnia dzieci odwiedził Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków.  Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty zakupione przez Radę Rodziców, które sprawiły radość wszystkim dzieciom, ale i Mikołaj tego dnia został obdarowany pracami wykonanymi przez dzieci.

 zdjęcia

 

WSPÓŁPRACA Z BIBLIOTEKĄ SZKOLNĄ

Wszystkie dzieci z naszego  przedszkola chętnie odwiedzają bibliotekę, mieszczącą się  w budynku szkoły.

Spotkaliśmy się z ciepłym i życzliwym powitaniem pani bibliotekarki- Małgorzaty Miernickiej. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich bywało wcześniej w bibliotece ze swymi mamami. Jednak dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tak wielkiego księgozbioru. W przedszkolu każdego dnia czytamy dzieciom bajki, opowiadania czy baśnie. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak bardzo ważnym w rozwoju dziecka jest rozbudzanie zainteresowania książką. Staramy się wypożyczać książki, by dzieci mogły poznawać losy bohaterów. Bardzo ciekawą metodą stosowaną dla młodszych dzieci jest poznanie opowiadania czy baśni poprzez stworzoną historyjkę obrazkową. Dzieci na podstawie ilustracji lepiej przyswajają wiedzę i rozbudzają w sobie ciekawość.

W ramach akcji Szkoła z klasą 2.0 w naszym przedszkolu odbył się w grudniu 2014 roku TYDZIEŃ PROMUJĄCY CZYTANIE BAŚNI  pt: CZYTAM Y I ODKRYWAMY. Przedszkolaki  słuchały z zapartym tchem i  otwartymi  buziami. Od tej pory bardzo często czytamy naszym wychowankom.

zdjęcia

 

 

 

PRZEDSTAWIENIA TEATRALNE

Dzieci z przedszkola mają możliwość uczestniczenia w przedstawieniach teatralnych. Przedszkolaki podczas spektakli  poznają zasady panujące w teatrze, niekiedy wcielają się w rolę aktora czy pomocnika. Teatrzyki rozwijają wyobraźnię naszych maluchów oraz poszerzają wiadomości o teatrze. Dzieci bardzo lubią je oglądać, dlatego przynajmniej raz w miesiącu uczestniczyły w przedstawieniach

  1. Dnia 30.09.2014r- Studio Artystyczne „AKADA” z Suwałk ze spektaklem teatralnym, pt.: „ Kto jest najpiękniejszy”.
  2. Dnia 24.10.2014r- Studio Artystyczne „MAGIC” ze spektaklem teatralnym, pt.: „ Jak Piotruś dobre serduszko ratuje planetę Ziemię”.
  3. Dnia 09.12.2014r- Studio Artystyczne „AKADA” ze spektaklem teatralnym , pt.: „Figle pana Bałagana”.
  4. Dnia 13.01.2015r- Studio Artystyczne „AKADA”, ze spektaklem teatralnym, pt.: „Mały człowiek w wiosce wielkoludów”.
  5. Dnia 23.01.2015r- występ muzyczny zespołu „ LIMBOS”.
  6. Dnia 23.02.2015r- Studio Artystyczne „AKADA” z przedstawieniem  pt.: „ Podróż w krainę zagadek”.
    zdjęcia

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dnia 28.01.2015r. odbył się Dzień Babci i Dziadka. Na uroczystości gościliśmy bardzo liczne grono babć  i dziadków, Panią Dyrektor,  mgr Bożenę Stępniewską- Szewczak, rodziców oraz nauczycieli. Na uroczystości nie zabrakło części artystycznej w wykonaniu dzieci wszystkich grup, słodkiego poczęstunku. Wychowankowie złożyli życzenia swoim kochanym dziadkom oraz wręczyli  własnoręcznie wykonane upominki .Atmosferę  uroczystości oddają zdjęcia.

 zdjęcia

 

 

SPOTKANIE Z LEKARZEM OŚRODKA ZDROWIA W STANINIE

Dnia 28.01.2015r w przedszkolu gościliśmy Panią Elżbietę Konopkę- Mularzuk- lekarza Ośrodka  Zdrowia w Staninie.

Celem wizyty było zachęcanie dzieci do dbania o swoje zdrowie i prowadzenia zdrowego stylu życia poprzez promowanie zasad spożywania właściwych pokarmów oraz korzystania z ruchu na świeżym powietrzu. Pani Doktor również zwróciła uwagę na rolę wody w naszym życiu. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w rozmowie, z zainteresowaniem słuchały wyjaśnień o potrzebie zabezpieczania się przed chorobami poprzez szczepienia ochronne. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

W ramach akcji Szkoła z klasą 2.0 w naszym przedszkolu odbył się w grudniu 2014 roku TYDZIEŃ PROMUJĄCY CZYTANIE BAŚNI  ph .CZYTAM Y I ODKRYWAMY. Przedszkolaki  słuchały z zapartym tchem i  otwartymi  buziami. Od tej pory bardzo często czytamy naszym wychowankom.

 

 

SPOTKANIE WIGILIJNE

Dnia 17.12.2015r. w przedszkolu odbyło się spotkanie wigilijne, na którym gościliśmy Panią Dyrektor oraz rodziców.  Pani Dyrektor wszystkim przybyłym gościom życzyła wiele dobrego z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia . W świąteczny nastrój wprowadziły uczestników uroczystości  nasze kochane  przedszkolaki, które zaprezentowały „Jasełka”. Rodzice byli dumni ze swoich pociech.  W ramach wdzięczności wspomogli nasze przedszkole, ofiarując mu w drodze licytacji drobne kwoty za własnoręcznie wykonane przez dzieci ozdoby choinkowe.

Za okazane wsparcie serdeczni e dziękujemy.

zdjęcia

 

MIKOŁAJKI

Dnia 5.12.2014r w przedszkolu odbyła się zabawa mikołajkowa. Dzieci z grupy Gumisiów, Smerfów     i Skrzatów powitały Mikołaja  piosenkami. Każdy przedszkolak został obdarowany paczką. Tego dnia dzieci przyszły ubrane na czerwono.  Wesoło i miło spędziły czas z Mikołajem.

Mikołaju, do zobaczenia za rok .Nie zapomnij  o worku z prezentami.

zdjęcia

 

 

WYCIECZKA DO SIEDLEC

Dnia 5.11.2015r odbyła się autokarowa wycieczka do Siedlec. Przedszkolaki wraz z paniami wybrały się do kina na bajkę „Pszczółka Maja” oraz na plac zabaw „Młynek”.

Niektóre z dzieci po raz pierwszy były w kinie, było to dla nich ogromne przeżycie, dlatego ich zachowanie podczas bajki było wzorowe. Każde z zainteresowaniem śledziło przygody Pszczółki Mai. Po dotarciu na plac zabaw okazało się, że to raj dla naszych przedszkolaków. Dzieci miały możliwość wyszaleć się i wyzwolić swoją energię. Wszyscy byli zadowoleni  z tak aktywnie spędzonego czasu.

zdjęcia

 

 

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI Z KOMISARIATU POLICJI W STOCZKU ŁUKOWSKIM

Dnia 09.10.2014r. w naszym przedszkolu gościli policjanci- dzielnicowi Gminy Stanin z Komisariatu Policji w Stoczku Łukowskim. Zapoznali dzieci z umundurowaniem oraz elementarnymi zasadami ruchu drogowego. Panowie wyjaśnili, jak należy poruszać się po ulicy, aby bezpiecznie dotrzeć  do celu. Wychowankowie wspólnie z policjantem przećwiczyli bezpieczne przejście przez ulicę. Przedszkolaki zapamiętały, że przechodząc przez przejście dla pieszych, przechodzimy szybkim i zdecydowanym krokiem. Wszyscy dowiedzieli, że powinni przechodzić przez ulicę pod opieką osoby dorosłej.

Spotkanie policjantów z naszymi wychowankami przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia na tle radiowozu, który również wzbudził zachwyt      w dzieciach.

zdjęcia

 

 

 

 

 

 

 

 

Przedszkole rodzicom